neděle 23 čen 2024

Sirona Cerec 3D

     Náše nejnovější zařízení v ordinaci - CEREC 3D, které dokáže vyrobit "nový zub" při jedné návštěvě. CEramic REConstruction je  nejmodernější počítačový systém, pomocí kterého virtuálně navrhneme a vymodelujeme celokeramické zubní plomby, korunky, fasety a můstky.

 

 

 

 

 

Přístroj CEREC se skládá ze tří částí: skener, 3D software a fréza. Lékař poškozený zub vypreparuje a odstraní tkáně poškozené kazem. Následně zub a jeho okolí naskenuje speciálním scannerem BlueCam z několika úhlů přímo v ústech pacienta a výsledná data přenese do počítače.

 

 

 

 

 

 

Software Inlab 3D potom navrhne optimální rekonstrukci, kterou lékař může podle svých představ dále upravovat.

 

 

 

 

Třetí fází je samotná výroba zubu. Z keramického bločku diamantové vrtáky během několika minut vyrobí dokonale propracovanou náhradu. Na vyfrézovaný polotovar se nanese glazura a provede se jemné dobarvení.

 

 

 

 

Posledním krokem je vložení náhrady do pece, kde se při teplotě 800°C čímž se glazura vytvrdí a povrch bude dokonale hladký.

Naši klienti budou ošetření během jedné návštěvy v ordinaci, tedy na rozdíl od klasického postupu s otiskem není nutná druhá nebo třetí návštěva, další aplikace anestezie (injekce) ani provizorní výplň nebo korunka.

Hlavními výhodami keramické náhrady CEREC oproti klasické bílé výplni je vysoká odolnost materiálu, žádné smrštění, perfektní estetika, dokonalé kontakty se sousedními zuby a krátký pracovní čas v ústech. Keramické výplně se hodí především k ošetření větších defektů zubů, hlavně na zadních zubech, které jsou často ošetřeny velkými amalgamovými výplněmi.

RVG Planmeca ProSensor

 

    RVG Planmeca ProSensor představuje nový standard pro zobrazovací techniky používané ve stomatologické praxi. Planmeca ProSensor vyniká špičkovým designem, výbornou ergonomií a odolností proti opotřebení, čímž u všech typů zákroků umožňuje snadnou manipulaci a současně zaručuje pohodlí a bezpečnost pacienta. Inteligentní design pouzdra senzoru, nový magnetický konektor či LED kontrolka indikující stav snímacího systému - to vše jsou parametry, které společně s použitím nejnovějších technologií zaručují nejvyšší kvalitu provedených snímků.

 

Snímací jednotka má jednoduchý a elegantní design a senzory se k ní připojují pomocí magnetického konektoru, což u dentálních přístrojů představuje zcela unikátní a nové řešení. Díky magnetickému konektoru lze senzor velmi snadno připojit či odpojit jen jednou rukou, přičemž je vždy zaručeno jeho správné připojení. Nejde však jen o ergonomii, použitím magnetického konektoru se zvyšuje taktéž bezpečnost. Pokud by pacient nebo rentgenový zářič náhle prudce změnil polohu, konektor se okamžitě odpojí, čímž se snižuje riziko zranění pacienta.
 
Díky inteligentnímu designu pouzdra senzoru se zaoblenými hranami a větší aktivní snímací plochou se zvyšuje nejen pacientovo pohodlí ale i výkonnost snímacího zařízení. Senzor je v pouzdře hermeticky uzavřen, takže jej lze zcela ponořit do desinfekčního roztoku a lépe tak bránit a předcházet možné infekci. Jelikož je Planmeca ProSensor součástí produktové řady zobrazovacích zařízení Planmeca, je možné jej propojit do jednoho celku s intraorálním rentgenem Planmeca Intra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

NEWTRON Satelec®

Satelec® , jednička na trhu s odstraňovači zubního kamene představuje novou generaci stolních odstraňovačů, přístroj Suprasson® P5 Newtron.
Přístroj je kombinací silné NEWTRON technologie ve velmi atraktivním modulu a ergonomie patentovaného SATELEC barevného kódovacího systému. Nyní nabízí P5 Newtron nejvyšší výkon a nejširší výběr ultrazvukových hrotů na trhu.
    NEWTRON technologie umožňuje průběžné nastavení oscilace hrotu pouze v jedné rovině (Cruise Control TM ), což znamená jemné, konstantní a výkonné vibrace během zákroku.
   Díky barevnému kódovacího systému je snadný výběr nastavení, systém si potom sám nastavuje nejvhodnější hodnoty důležitých parametrů. Pouze s jednou koncovkou NEWTRON můžete využít nejširší škálu ultrazvukových hrotů a mini i mikro instrumentů (CCS Tips TM ),okamžitě lze optimalizovat nastavení a tím redukovat únavu lékaře nebo hygienistky.
   Hladké a virtuálně bezbolestné vibrace umožňují pacientovi pohodlí během zákroků v profylaxi, endodoncii a nechirurgické parodontologii.
    Přesto, že je použita vysoce sofistikovaná technologie, P5 Newtron je snadné nainstalovat. Přístroj je kompaktní a spolehlivý stolní aparát s hladkým a moderním estetickým vzhledem. Je vyroben v souladu s nejnovějšími standardy a bezpečnostními požadavky, všechny oddělitelné prvky a příslušenství jsou autoklávovatelné a snadno čistitelné a desinfikovatelné.


 

Implantcenter - SATELEC


    Přístroj kterého princip činnosti je založen na piezochirurgii. Piezochirurgie je nová zavedená metoda, která otevírá nové možnosti zejména v oblasti implantologie a kostní chirurgie. Speciálně vyvinuté tvrdokovové nástroje jsou ultrazvukem rozkmitány a umožňují extrémně šetrnou a atraumatickou práci s kostí.

     Velkou výhodou piezochirurgie oproti konvenčním nástrojům, jako je vrtání a řezání kosti, je její selektivita. To znamená že kost je bez námahy preparována, měkké tkáně (např.: nervy, cévy nebo sliznice) zůstavají naopak nepoškozené, dokonce i když dojde k přímému kontaktu s ultrazvukovou koncovkou. Další výhodou je, že při piezochirurgii téměř není přítomné krvácení, kost není traumatizována a hojení je tím pádem mnohem lepší.
Tuto metodu používáme především u všech zákroků, u kterých je riziko poškození nervů nebo cév.

    V tzv. "chirurgickém módu" (modulovaná ultrazvuková amplituda) řeže Piezotome při minimální šíři řezu přesně, spolehlivě a bez krvácení, přičemž měkké tkáně jsou šetřeny. V tzv. "newtron módu" (sinusová ultrazvuková amplituda) lze pomocí speciálních násadců s kontrolovaným výkonem provádět konvenční ošetření parodontologii a endodoncii. Nastavení přístroje během ošetření je prováděné nožním přepínačem, díky tomu zůstává přístroj po celou dobu ošetření bez kontaminace. Implant Center obsahuje také chirurgický mikromotor I-Surge (otáčky 100 - 40.000 ot./min., 6Ncm).
Díky 3 v 1 (piezotom,newtron,mikromotor), máme možnost celé preimplantologické přípravy, včetně samotné implantace.  Chlazení je zabezpečeno sterilním infuzním roztokem v průběhu celého zákroku.


 

CBCT Planmeca ProMax 3D

   CBCT je rentgenová technologie, při které je nasnímán velký počet 2D snímků pacienta z různých úhlů. Z těchto 2D projekcí je následně vypočten 3D snímek, na který pak s naším vyspělým snímkovacím softwarem můžete nahlížet z jakéhokoliv úhlu, včetně axiální, koronální, sagitální a příčné roviny.

Pulzní rentgenová radiologie značně snižuje dávku záření a vytváří stroboskopický rentgenový efekt. Spolu s krátkou rotací rentgenové hlavy tak eliminuje artefakty, čímž přispívá k výjimečné kvalitě snímků.

 Inovativní software Planmeca Romexis® nabízí nástroje speciálně navržené pro implantologii, endodoncii, periodoncii, ortodoncii, maxilofaciální chirurgii a radiologii. Prostřednictvím mobilních aplikací můžete své snímky prohlížet kdekoli a využít výhod výjimečné kompatibility s ostatními systémy. 

 

 

 


 

Smluvní pojišťovny

Smluvní pojišťovny

Hlavní Menu

Přihlášení

Ordinační hodiny