úterý 27 úno 2024

Implantcenter - SATELEC


    Přístroj kterého princip činnosti je založen na piezochirurgii. Piezochirurgie je nová zavedená metoda, která otevírá nové možnosti zejména v oblasti implantologie a kostní chirurgie. Speciálně vyvinuté tvrdokovové nástroje jsou ultrazvukem rozkmitány a umožňují extrémně šetrnou a atraumatickou práci s kostí.

     Velkou výhodou piezochirurgie oproti konvenčním nástrojům, jako je vrtání a řezání kosti, je její selektivita. To znamená že kost je bez námahy preparována, měkké tkáně (např.: nervy, cévy nebo sliznice) zůstavají naopak nepoškozené, dokonce i když dojde k přímému kontaktu s ultrazvukovou koncovkou. Další výhodou je, že při piezochirurgii téměř není přítomné krvácení, kost není traumatizována a hojení je tím pádem mnohem lepší.
Tuto metodu používáme především u všech zákroků, u kterých je riziko poškození nervů nebo cév.

    V tzv. "chirurgickém módu" (modulovaná ultrazvuková amplituda) řeže Piezotome při minimální šíři řezu přesně, spolehlivě a bez krvácení, přičemž měkké tkáně jsou šetřeny. V tzv. "newtron módu" (sinusová ultrazvuková amplituda) lze pomocí speciálních násadců s kontrolovaným výkonem provádět konvenční ošetření parodontologii a endodoncii. Nastavení přístroje během ošetření je prováděné nožním přepínačem, díky tomu zůstává přístroj po celou dobu ošetření bez kontaminace. Implant Center obsahuje také chirurgický mikromotor I-Surge (otáčky 100 - 40.000 ot./min., 6Ncm).
Díky 3 v 1 (piezotom,newtron,mikromotor), máme možnost celé preimplantologické přípravy, včetně samotné implantace.  Chlazení je zabezpečeno sterilním infuzním roztokem v průběhu celého zákroku.

Smluvní pojišťovny

Smluvní pojišťovny

Hlavní Menu

Přihlášení

Ordinační hodiny