pondělí 22 čec 2024

Sirona Cerec 3D

     Náše nejnovější zařízení v ordinaci - CEREC 3D, které dokáže vyrobit "nový zub" při jedné návštěvě. CEramic REConstruction je  nejmodernější počítačový systém, pomocí kterého virtuálně navrhneme a vymodelujeme celokeramické zubní plomby, korunky, fasety a můstky.

 

 

 

 

 

Přístroj CEREC se skládá ze tří částí: skener, 3D software a fréza. Lékař poškozený zub vypreparuje a odstraní tkáně poškozené kazem. Následně zub a jeho okolí naskenuje speciálním scannerem BlueCam z několika úhlů přímo v ústech pacienta a výsledná data přenese do počítače.

 

 

 

 

 

 

Software Inlab 3D potom navrhne optimální rekonstrukci, kterou lékař může podle svých představ dále upravovat.

 

 

 

 

Třetí fází je samotná výroba zubu. Z keramického bločku diamantové vrtáky během několika minut vyrobí dokonale propracovanou náhradu. Na vyfrézovaný polotovar se nanese glazura a provede se jemné dobarvení.

 

 

 

 

Posledním krokem je vložení náhrady do pece, kde se při teplotě 800°C čímž se glazura vytvrdí a povrch bude dokonale hladký.

Naši klienti budou ošetření během jedné návštěvy v ordinaci, tedy na rozdíl od klasického postupu s otiskem není nutná druhá nebo třetí návštěva, další aplikace anestezie (injekce) ani provizorní výplň nebo korunka.

Hlavními výhodami keramické náhrady CEREC oproti klasické bílé výplni je vysoká odolnost materiálu, žádné smrštění, perfektní estetika, dokonalé kontakty se sousedními zuby a krátký pracovní čas v ústech. Keramické výplně se hodí především k ošetření větších defektů zubů, hlavně na zadních zubech, které jsou často ošetřeny velkými amalgamovými výplněmi.

Smluvní pojišťovny

Smluvní pojišťovny

Hlavní Menu

Přihlášení

Ordinační hodiny