Loading
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide01gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide02gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide03gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide04gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide05gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide06_newgk-is-106.JPGlink

«
»
 1. 0
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5

Dodavatelé

Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé

Poslední komentáře

 • Ing. Petr Kolařík
  Ondra
  Dobrý den, velmi mě baví sledovat jak běží stavba Vašeho domu. Trošku mě mrzí že už skoro rok nebyla ...

  Číst dále...

   
 • Ing. Petr Kolařík
  AshleyThant
  Details here: http://pinterest.makemoneyonlineautopilot.ml/?p=61977

  Číst dále...

   
 • 14.4. 2014 - Tepelná a kročejová izolace podlahy
  Roman
  Dobrý den, co to je za nátěrovou hmotu "tekutá guma" co jste použil. To mě zajímá potřebuji něco ...

  Číst dále...

   
 • 12.5. 2014 - Litý potěr - Anhydrit
  Roman
  Dobrý den, zeptám se jak to, že nemáte omítky v místnostech kde je gebedit? Ten se bude zazdívat až na ...

  Číst dále...

   
 • 31.10. 2015 - Venkovní žaluzie 1NP
  Tomáš
  Dobrý den, už jste ten STP kabel u žaluzií využil? Na co? Zatím mě nenapadá proč bych ho tam měl ...

  Číst dále...

Videa

Please enter youtube id.

Fotogalerie

Dlažba 1NP
Image Detail

Přihlášení

11.3. 2017 - Loxone a využití bloku ovládání dveří pro účely alarmu.

Systém Loxone je prostě geniální v tom, že má asi nejlepší software v oblasti domácí automatizace široko-daleko :-)

Téměř rok postupně celý sytém doplňuji o různé funkcionality a stále mě fascinuje že něco nového objevím nebo naopak zklame, protože od systému očekávám něco víc. Vždycky když mám pocit že by software měl umožňovat něco navíc, si musím uvědomit za jakým účelem systém vznikl a k čemu je předurčen. snažím se vše udělat v rámci předpřipravených bloků a funkcí bez vlastního pico programu.

9.3. 2017 - Zkušenosti s provozem tepelného čerpadla

Tak máme za sebou větší část topné sezony a já můžu zhodnotit jak tepelné čerpadlo od Ing. Žeravíka funguje. 

Zatím jsem neizoloval potrubí, kdyby se náhodou někde objevila netěsnost, tak abych lépe lokalizoval poruchu. Na začátku byl problém s rozběhnutím trojcestného ventilu. Ten nefungoval, protože regulátor trojcestného ventilu byl nastavený tak, že při venkovní teplotě nad 15°C byl mimo provoz. Samozřejmě jsem teplotní čidlo měl místu v exteriéru, umístěné v garáži, kde bylo nad 15°C takže regulátor nefungoval. No alespoň mě to donutilo k tomu si pořádně nastudovat celou fci regulátoru. Nakonec vše fungovalo a hurá můžeme topit. 

Vzhledem k tomu že jsem v celém domě udělal elektroinstalaci Loxone, logicky jsem chtěl i toto čerpadlo z loxone ovládat. Takže jsem využil možnosti pro připojení regulace třetí strany a zkratováním tD jsem mohl rozhodovat o tom za bude TČ v chodu nebo bude odstaveno. 

6.3. 2017 - Měření spotřeby elektrické energie.

Po opravdu dlouhé době se opět vracím k psaní článků. Postupně snad většinu věcí doplním. Momentálně vše co se do domku doplňuje, je z oblasti elektroinstalace a samozřejmě i systému Loxone.

konečně jsem si našel čas a umístil za hlavní vypínač podružný 3F elektroměr ENIKA EM340. Tento elektroměr ale měl být osazení jako první součást a né až po půlroce provozu. Celkem mám tedy 8 elektroměrů, z čehož jsou 3 s rozhraním modbus (Některé ještě nemám zapojené).

 

 

1. - Hlavní elektroměr za hlavním vypínačem 3F - Modbus

2. - Elektroměr tepelného čerpadla 3F - impulsní 

3.- Elektroměr pro saunu 3F - impulsní

4.- Elektroměr pro zahradu (bazén, zahr. domek, závlaha ...) 3F - impulsní

5.- Elektroměr pro indukční desku 3F - impulsní

6.- Elektroměr pro Datovou skříň 1F - Modbus

7.- Elektroměr pro VZT 1F - Impulsní

8.- Elektroměr pro ohřev TUV 1F - Modbus

 

30.3. 2016 - Vylepšení funkce C-OFF

Funkce C-OFF se stará o centrální vypnutí všech systémů a komponent elektroinstalace, které nejsou potřebné v době nepřítomnosti. Zásuvky, světla, různé zdroje, oběhové čerpadlo TUV atd... . Jednou z komponent, která tuto funkci zajišťuje, stykač 63A se 4-mi spínacím kontakty. Tento stykač ale je v sepnutém stavu pouze tehdy, když cívkou protéká stálý (byť malý) proud. Stykač se ale při sepnutém stavu docela dost zahřívá, takže by bylo lepší zaměnit jej za vhodnější typ. Takže jsem pořídil impulzní relé od firmy OEZ pod označením MIG. Toto relé se chová tak, že jedním impulzem se sepne a dalším zase vypne. Svou polohu si uchovává pomocí mechanického ústrojí. Výhodou je, že při sepnutém stavu není potřeba elektrický proud. Nevýhodou ale je to, že je nutné sledovat jeho stav. Pro sledování stavu je možné relé dovybavit pomocnými kontakty. Pomocný kontakt přivádí +24V na digitální vstup S1-I6. Podle toho jsem navrhl logiku tak aby relé spínalo a rozpínalo tak jak je požadováno. vše by šlo řešit i pomocí virtuálního vstupu, problémem ale je to, že relé je možné sepnout i ručně, takže by došlo k tomu že by virtuální stav signalizoval jinou hodnotu, než je skutečnost a celý systém by mohl fungovat s obrácenou logikou.  Relé lze ovládat pomocí vypínače v technické místnosti nebo zádveří, pomocí alarmu - při deaktivaci, přímo z aplikace mobilního telefonu - vzdáleně nebo pomocí automatických funkcí např. při přepětí nebo vzniku požáru.

23.3. 2016 - Loxone ovládání topení

Jak jsem již zmiňoval dříve, celý systém vytápění bude ovládat systém Loxone. Celkem je v domě 17 okruhů podlahového topení, přičemž bude potřeba 12 kanálů na ovládání. 12 kanálů z toho důvodu, protože některé okruhy budou ovládány současně. Například chodba 1NP (která má jeden okruh) bude ovládána společně s obývacím pokojem (který má 2 okruhy). Ušetří se tím digitální výstupy, které jsou nutné pro zapínání resp. vypínání topných ventilů. Tady jsem narazil na jeden problém, kterým bylo zjištění, že mi zbytečně zůstávají v systému volné analogové výstupy. Začal jsem tedy zjišťovat zda výrobce rozdělovačů (Giacomini) má ve svém sortimentu elektromagnetické ventily. Bohužel jsem zjistil že Giacomini takové ventily nemá v nabídce, což je podle mého názoru pro podlahové topení docela logické. Takže jsem přikročil k další variantě, kterou je zapojení pomocného relé na analogový výstup. Sehnal jsem poměrně levné řešení 12-ti kanálového reléového bloku, kde jednotlivá relé mají zátěž 15-20mA, což je také podmínkou pro max. zatížení analogového výstupu. Závěrem tedy bude 12-ti kanálové ovládání 17-ti okruhů topení. Zatím ale neřeším vytápění jako prioritní, protože topení bude funkční i bez ventilů a pokud bude někde potřeba "ubrat", tak to udělám ručně na rozdělovači. 

K tomu aby bylo možné jednotlivé okruhy ovládat, je nutná instalace 1-wire teplotních čidel do každého prostoru, kde požadujeme regulaci. Pro tento účel jsem natáhl stíněný UTP kabel (STP) bez přerušení z jedné místnosti do další, s umístěním ve vypínači. 1-wire čidla se pokusím umístit tak, aby jejich pouzdro bylo v prostoru a naměřená teplota odpovídala alespoň trošku realitě. Pro vyhodnocování teplot použiji blok ovládání topení přímo od loxone. Momentálně systém vytápí celý dům pomocí jednoho 1-wire čidla, umístěného v jídelně, na teplotu od 18°C do 20,5°C. Podle výsledků statistik jsem zjistil, že tepelné čerpadlo vždy jelo dva dny a dva dny bylo v klidu. Pokles teploty bez vytápění byl tedy cca 1°C za 24 hodin.