Loading
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide01gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide02gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide03gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide04gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide05gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide06_newgk-is-106.JPGlink

«
»
 1. 0
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5

Dodavatelé

Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé

Poslední komentáře

 • Ing. Petr Kolařík
  Ondra
  Dobrý den, velmi mě baví sledovat jak běží stavba Vašeho domu. Trošku mě mrzí že už skoro rok nebyla ...

  Číst dále...

   
 • Ing. Petr Kolařík
  AshleyThant
  Details here: http://pinterest.makemoneyonlineautopilot.ml/?p=61977

  Číst dále...

   
 • 14.4. 2014 - Tepelná a kročejová izolace podlahy
  Roman
  Dobrý den, co to je za nátěrovou hmotu "tekutá guma" co jste použil. To mě zajímá potřebuji něco ...

  Číst dále...

   
 • 12.5. 2014 - Litý potěr - Anhydrit
  Roman
  Dobrý den, zeptám se jak to, že nemáte omítky v místnostech kde je gebedit? Ten se bude zazdívat až na ...

  Číst dále...

   
 • 31.10. 2015 - Venkovní žaluzie 1NP
  Tomáš
  Dobrý den, už jste ten STP kabel u žaluzií využil? Na co? Zatím mě nenapadá proč bych ho tam měl ...

  Číst dále...

Videa

Please enter youtube id.

Fotogalerie

Pokládka zámkov...
Image Detail

Přihlášení

23.3. 2016 - Loxone ovládání topení

Jak jsem již zmiňoval dříve, celý systém vytápění bude ovládat systém Loxone. Celkem je v domě 17 okruhů podlahového topení, přičemž bude potřeba 12 kanálů na ovládání. 12 kanálů z toho důvodu, protože některé okruhy budou ovládány současně. Například chodba 1NP (která má jeden okruh) bude ovládána společně s obývacím pokojem (který má 2 okruhy). Ušetří se tím digitální výstupy, které jsou nutné pro zapínání resp. vypínání topných ventilů. Tady jsem narazil na jeden problém, kterým bylo zjištění, že mi zbytečně zůstávají v systému volné analogové výstupy. Začal jsem tedy zjišťovat zda výrobce rozdělovačů (Giacomini) má ve svém sortimentu elektromagnetické ventily. Bohužel jsem zjistil že Giacomini takové ventily nemá v nabídce, což je podle mého názoru pro podlahové topení docela logické. Takže jsem přikročil k další variantě, kterou je zapojení pomocného relé na analogový výstup. Sehnal jsem poměrně levné řešení 12-ti kanálového reléového bloku, kde jednotlivá relé mají zátěž 15-20mA, což je také podmínkou pro max. zatížení analogového výstupu. Závěrem tedy bude 12-ti kanálové ovládání 17-ti okruhů topení. Zatím ale neřeším vytápění jako prioritní, protože topení bude funkční i bez ventilů a pokud bude někde potřeba "ubrat", tak to udělám ručně na rozdělovači. 

K tomu aby bylo možné jednotlivé okruhy ovládat, je nutná instalace 1-wire teplotních čidel do každého prostoru, kde požadujeme regulaci. Pro tento účel jsem natáhl stíněný UTP kabel (STP) bez přerušení z jedné místnosti do další, s umístěním ve vypínači. 1-wire čidla se pokusím umístit tak, aby jejich pouzdro bylo v prostoru a naměřená teplota odpovídala alespoň trošku realitě. Pro vyhodnocování teplot použiji blok ovládání topení přímo od loxone. Momentálně systém vytápí celý dům pomocí jednoho 1-wire čidla, umístěného v jídelně, na teplotu od 18°C do 20,5°C. Podle výsledků statistik jsem zjistil, že tepelné čerpadlo vždy jelo dva dny a dva dny bylo v klidu. Pokles teploty bez vytápění byl tedy cca 1°C za 24 hodin.  

25.10. 2015 - Dokončení zapojení tepelného čerpadla

Zapojeni tepelneho cerpadlaPo delší době jsem se dostal k dokončení zapojení tepelného čerpadla. Podařilo se nám připojit akumulační nádrž 300l k otopnému okruhu. K tomu bylo zapotřebí navíc přidat 3-cestný ventil, oběhové čerpadlo regulaci a topnou spirálu. Jako taktovací nádobu jsme zvolili Nádrž o objemu 300l z Dražic NAD 300 V3. Možná by bylo moudřejší použít typ s vnitřním výměníkem, pro předehřev TUV. Do nádrže jsme dali topnou jednotku o celkovém výkonu 3.6kW(3F). Spirála bude ohřívat vodu v akumulační nádrži přes 3F stykač. Stykač je ovládaný pomocí regulátoru sepne elektrický ohřev v případě, že tepelné čerpadlo nebude mít dostatek výkonu. Zatím jsem ohřev vypnul, z důvodu testování. Osobně si myslím, že nebude potřebný. 

8.5. 2014 - Teplotní čidla do podlah

Do každé místnosti jsem umístil 1-wire čidla teploty DS18B20 do podlah. Čidla budou zalita anhydritem. Zřejmě nikdy nebudou využita ale nakonec jsem se přece jen rozhodl pro jejich instalaci. Celkový počet čidel v podlaze je 16.

Umístění teplotních čidel v podlaze:

čidla do podlah
čidla do podlah čidla do podlah