Loading
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide01gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide02gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide03gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide04gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide05gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide06_newgk-is-106.JPGlink

«
»
  1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5

Dodavatelé

Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé

Poslední komentáře

  • Ing. Petr Kolařík
    Ondra
    Dobrý den, velmi mě baví sledovat jak běží stavba Vašeho domu. Trošku mě mrzí že už skoro rok nebyla ...

    Číst dále...

     
  • Ing. Petr Kolařík
    AshleyThant
    Details here: http://pinterest.makemoneyonlineautopilot.ml/?p=61977

    Číst dále...

     
  • 14.4. 2014 - Tepelná a kročejová izolace podlahy
    Roman
    Dobrý den, co to je za nátěrovou hmotu "tekutá guma" co jste použil. To mě zajímá potřebuji něco ...

    Číst dále...

     
  • 12.5. 2014 - Litý potěr - Anhydrit
    Roman
    Dobrý den, zeptám se jak to, že nemáte omítky v místnostech kde je gebedit? Ten se bude zazdívat až na ...

    Číst dále...

     
  • 31.10. 2015 - Venkovní žaluzie 1NP
    Tomáš
    Dobrý den, už jste ten STP kabel u žaluzií využil? Na co? Zatím mě nenapadá proč bych ho tam měl ...

    Číst dále...

Videa

Please enter youtube id.

Fotogalerie

Základy - Garáž
Image Detail

Přihlášení

13.4. 2014 - Podbití střechy

Vzhledem k příznivému počasí jsme přistoupili k realizaci podbití střechy. Pro tento účel jsem nachystal nahoblované modřínové latě 50x40mm  délce 4000mm, pro konstrukci roštu pro podbití.

12.12. 2013 - Dokončení vzduchotěsné roviny stropů.

Konečně jsem dokončil přelepení spojů OSB desek zakrývajících zateplení střechy. Zároveň je tím dokončena vzduchotěsná a parotěsná rovina v úrovni střechy. Nyní je možné dozdít všechny zbývající příčky 2NP. Při dozdívání příček je nutné počítat s budoucí montáží vzduchotechniky a zbývajíí kabeláže ke světlům.

Airstop pásky
Airstop pásky Airstop pásky

25.5. 2013 - Lepení AirStop pásek

Na hotovou střešní konstrukci z OSB je nutné nalepit AirStop pásky, které zajistí neprůvzdušnot spojů OSB desek. Nakoupil jsem pásky ISOCELL AIRSTOP v šířce 6cm. Celková spotřeba by měla být cca 20ks pásek po 25m. Pásky je nutné lepit pomocí přítlačného válečku. Použil jsem malý váleček k lepení tapet.

Po obvodu střešního záklopu bylo nutné nanést flexibilní lepidlo na obvodové zdivo tak, aby po obvodu vznikla souvislá vrstva bez spár a mezer. Páska se bude lepit i po obvodu mezi OSB a obvodové zdivo. Ke zdi se páska musí přilepit na souvislou vrstvu lepidla. Na tuto vrstvu pak bude nanesena sádrová omítka.

Povrch OSB desek je nutné před lepením pásky řádně očistit od prachu a nečistot. Styk OSB desek se zdí jsem vyplnil PUR pěnou a po seříznutí nanesl vrstvu PU lepidla. V případě že by airstop páska povolila, bude PU lepidlo jako pojistka. PUR pěnu jsem dával pouze z důvodu úspory PU lepidla. Mezera mezi zdí a OSB je místy docela hluboká, takže spotřeba PU lepidla by byla zbytečně vysoká. PU lepidlo jsem dával i do drážek OSB desek, takže i tady se dá uvažovat o tom, že pokud páska povolí, spoj OSB je jištěn PU lepidlem. To vše ale ukáže až Blower-Door test. 

Lepení AirStop ...
Lepení AirStop pásek Lepení AirStop pásek

17.5. 2013 dokončení montáže OSB desek Airstop

Konečně je dokončena montáž OSB desek. Montáž byla náročná, protože jsem ji prováděl sám. Všechny spoje jsem lepil PU lepidlem. Poslední místnost má strop o cca 50mm vyšší, protože sádrokartonový strop, který bude zavěšený na OSB Airstop desky bude snižovat strop také o cca 50mm. Pravý horní roh okna v této místnosti by jinak zasahoval do sádrokartonové konstrukce.Tato chyba nastala po té, co statik vypočítal vyšší nosný ocelový profil pod vaznice ze 140mm (se kterými jsem počítal) na 200mm. 60mm rozdíl způsobil snížení stropu a tím kolizi okna se střešní konstrukcí. Naštěstí je rezerva v mezistřešní prostoru dostatečná a úprava byla poměrně jednoduchá. Vyšší náklady ale vzniknou i větší spotřebou AirStop pásek.

Veškeré spoje budou nyní přelepeny AirStop páskami Isocell. Ještě před tím, něž nalepím pásku mezi OSB desky a obvodové zdivo, nanesu na zdi cca 10cm pás flexibilního lepidla. To jen z toho důvodu, aby páska byla po celé délce na souvilé podkladní vrstvě. Tím bude zajištěna 100% neprůvzdušnost. Po nalepení AirStop pásek, bude střecha připravena k blower-door testu. 

17.5. 2013 doko...
17.5. 2013 dokončení montáže OSB desek Airstop 17.5. 2013 dokončení montáže OSB desek Airstop

Mezi tím jsem koupil PIR izolaci Bachal, silnou 120mm. Tuto izolaci použiji jako tepelnou ochranu pod boxy s předokenními žaluziemi a zároveň i tepelnou izolaci po obvodu předsazených oken. Současně PIR izolace bude chránit okna před děštěm do doby než bude dům zateplen. PIR izolace má rozměr 60x120mm. Řezat ji budu po délce po cca 100mm. Nad okny bude pás široký 300mm, což je zhruba výška žaluziového boxu.

17.5. 2013 doko...
17.5. 2013 dokončení montáže OSB desek Airstop 17.5. 2013 dokončení montáže OSB desek Airstop

11.5. 2013 - Vzduchotěsná rovina z OSB desek Airstopfinish

Konečně došlo na provedení záklopu zateplení OSB deskami. Zvolili jsme modernější metodu vytvoření vzduchotěsné a parotěsné roviny pomocí OSB desek místo "klasické" fólie. Na výběr jsme meli dvě varianty buď desky EGGER, které by se nakonec natřely latexem nebo OSB desky airstopfinish od Kronospanu. Zvolili jsme druhou variantu.

OSB desky airstopfinish byly sice dražší ale nemusí se provádět nátěr latexem - z důvodu zabezpečení vzduchotěsnosti.

Bohužel se musím podělit zatím o negativní zkušenosti s těmito deskami. Údajná nakašírovaná fólie mi spíše připadá jako nalepený papír, který se při kotvení trhá. Některé desky mají povrch poškozený. Poškození mi připadá jako výrobní vada. Zatím jsem narazil na tři poškozené kusy.

Opravdu jsem zvědavý na to jak si desky povedou při blowerDoor testu.

Záklop střechy ...
Záklop střechy OSB Airstop - vzduchotěsná rovina Záklop střechy OSB Airstop - vzduchotěsná rovina

8.5. 2013 - Dokončení zateplení střechy

8.5. 2013 bylo dokončeno zateplení střechy. Systém krokvových závěsů (námětků) se osvědčil. Vata je v prostoru střechy ve 4 vrstvách a vytvořila tak vrstvu 56-60 cm. Jednotlivé spoje jsou překryté navzájem. OSB desky bez problémů udrží všechny 4 vrstvy. Ze spodní stany byly přišroubovány modřínové hranoly o šířce 80mm a výšce 50mm, které vytváří falešné krokve. Na tyto hranoly se bude připevňovat záklop z OSB AIRSTOPFINISCH desek podle kladecího plánu ve fotogalerii. Celkově bylo spotřebováno 620m2 vaty Knauf TP138 o tloušťce 140mm a 4000 vrutů 6x60. 

Před zakolením stropu OSB deskami bude nuté vyřešit otázku vzduchotěsnosti prostupů (chrániček) procházejících ze střechy. Jedná se o kabely vedoucí k budoucím externím žaluziím a osvělením na fasádě domu. Záklop z OSB desek v SZ místnosti je zvýšen o 50mm, z důvodu okna které by jinaj zasahovalo do sádrokartonové stropní konstrukce zavěšené na tomto záklopu.

Dokončení zatep...
Dokončení zateplení střechy Dokončení zateplení střechy

23.4. 2013 - 50% střechy je zatepleno

Po celé ploše střechy jsou vloženy mezi krokve dvě vrstvy vaty Knauf TP-138. Další dvě vrstvy se budou vkládat kolmo na předchozí vrstvy tak, aby se vzájemně překrývaly spoje. Před vložením finálních dvou vrstev, je nutné natahat ke kažému oknu kabely CYKY 5x1,5 pro ovládání rolet a další kabeláž pro venkovní osvětlení. rozhodl jsem tak, protože všechny kabely budou procházet přes vzduchotěsnou rovinu (OSB airstop) v jedné plastové chráničce. Bude se tím lépe oblepovat průchod a tím i zajištění vzduchotěsnosti. Celkem jsem vypočítal, že bude nutné 500m kabelu pro rolety a 100m kabelu CYKY 3x1,5 pro osvětlení. Kabely budou uloženy nad věncem a dolů pak po vnější zdi. 2NP bude zatepleno vatou a zaklopeno dřevěnou fasádou, takže uložení kabelů bude velmi jednoduché. V SZ místnosti 2NP bylo nutné upravit rošt pro zateplení tak, že oproti původnímu je nový o 50mm vyšší (důvodem je roh okna, který by mohl zasahovat do budoucího SDK stropu. Všechny matice u pozednic byly dotaženy.

Kabely pro ovlá...
Kabely pro ovládání žaluzií Kabely pro ovládání žaluzií

21.4. 2013 Stavíme přesně 1. rok

Dnes je to přesně 1 rok od zahájení stavby našeho RD. 21.4. 2012 jsme začali bagrovat výkopy pro základovou desku.

      Zateplení střechy je téměř v polovině. V první fázi vkládáme zateplovací vatu mezi krokve ve dvou vrstvách. 3/4 domu mezi krokvemi je již zatepleno. Zbývá místnost severo-západní. Zde došlo k tomu, že při bedbnění věnce došlo ke snížení věnce na severní straně o cca 10cm. Tímto snížení by finální strop ze sádrokartonu vedl přes pravý roh okna. Aby se tak nestalo, v této místnosti musíme rošt střechy zvednout o 5cm. Obvodové latě střešního roštu se musí v této místnosti demontovat a instalovat o 5cm výše. Vzhledem k této skutečnosti se musí i krokevní závěsy zkrátit o 5cm. Celá akce se prodraží i o větší množství airstop pásky. V nejbližší době tedy bude zateplování pozastaveno a budeme vyrábět snížený (resp. zvýšený) rošt v jedné místnosti. Zatím bylo spotřebováno 70ks balení vaty. Každé balení obsahuje 4ks 600x1350mm bloků. Na pokrytí celé střechy dvěmi vrstvami bude tedy potřeba 86balení. Celkem máme k dispozici 176ks balení.  Odpad při zateplení je minimální.

Zateplení střec...
Zateplení střechy Zateplení střechy

15.4. 2013 Zateplení střechy

První pokus o vkládání vaty do předem vytvořeného roštu. Vkládání celkem není problém, až na to že vata má rozměr 600x1350mm. Prostor mezi krokvemi je 550mm, takže je nutné každý kus zkracovat po délce o cca 40mm. Napěchovat 600mm vatu do prostoru 550mm opravdu nejde. Mezi krokvemi jsou podélně dvě vrstvy vaty Knauf TP138 uloženy tak, aby se napojení překrývala. Další dvě vrstvy jsou uloženy příčně. Příčně uložené vaty nezkracujeme ale je nutné je vždy naříznout v místě kde se nachází námětek z OSB desky, který mimo jiné přidržuje vatu na svém místě. Celé je to pracné a zdlouhavé. Třeba přijdu na způsob jak si práci zjednodušit. Při vkládání mezi krokve padá z dílců prach který není příjemný. Při práci je nutný respirátor a ochrana očí.

Zateplení střec...
Zateplení střechy Zateplení střechy