Loading
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide01gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide02gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide03gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide04gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide05gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide06_newgk-is-106.JPGlink

«
»
 1. 0
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5

Dodavatelé

Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé

Poslední komentáře

 • Ing. Petr Kolařík
  Ondra
  Dobrý den, velmi mě baví sledovat jak běží stavba Vašeho domu. Trošku mě mrzí že už skoro rok nebyla ...

  Číst dále...

   
 • Ing. Petr Kolařík
  AshleyThant
  Details here: http://pinterest.makemoneyonlineautopilot.ml/?p=61977

  Číst dále...

   
 • 14.4. 2014 - Tepelná a kročejová izolace podlahy
  Roman
  Dobrý den, co to je za nátěrovou hmotu "tekutá guma" co jste použil. To mě zajímá potřebuji něco ...

  Číst dále...

   
 • 12.5. 2014 - Litý potěr - Anhydrit
  Roman
  Dobrý den, zeptám se jak to, že nemáte omítky v místnostech kde je gebedit? Ten se bude zazdívat až na ...

  Číst dále...

   
 • 31.10. 2015 - Venkovní žaluzie 1NP
  Tomáš
  Dobrý den, už jste ten STP kabel u žaluzií využil? Na co? Zatím mě nenapadá proč bych ho tam měl ...

  Číst dále...

Videa

Please enter youtube id.

Fotogalerie

Pokládka dlažby...
Image Detail

Přihlášení

9.1. 2014 - Dokončení dřevěné fasády na severní straně

Konečně se podařil dokončit plášť dřevěné fasády na severní straně domu. Drobné dodělávky se dokončí až na jaře. Zejména čekám na výrobu ostění oken. Západní strana fasády se ještě dočká drobných dodělávek, hlavně výměnu některých palubek.

Dokončení sever...
Dokončení severní strany Dokončení severní strany

Komentáře  

#8 Super User 2016-07-11 08:54
Cituji Jan Lentvorsky:
Dobry den prajem chcem vam zdelit poklonu za vynikajuce riesenie v jednoduchosti rostu v dnesnej dobe komplikovania a navysovania ceny. Prosim vas ak sa mozem opytat nezvazovali ste pouzitie makkej vlny ako je knau unifit dava sa do izolacii zvyslich striech. Alebo je nitne pouzit len lisovane dosky ako izolaciu do obdobneho rostu? Dakujem pekne a vsetko dobre zelam. Jan Lentvorsky

Popravdě mě jiná izolace ani nenapadla. myslím, že se snad ani v té době ještě nevyráběla. Co se týče roštu, tak všechno vznikalo tak nějak za pochodu. Na stavbě si vždycky nějak člověk poradí. I-nosníky, které jsem měl použít byly neúměrně drahé. Momentálně na webové stránky nemám moc času. Stěhování atd...
#7 Jan Lentvorsky 2016-07-04 22:01
Dobry den prajem chcem vam zdelit poklonu za vynikajuce riesenie v jednoduchosti rostu v dnesnej dobe komplikovania a navysovania ceny. Prosim vas ak sa mozem opytat nezvazovali ste pouzitie makkej vlny ako je knau unifit dava sa do izolacii zvyslich striech. Alebo je nitne pouzit len lisovane dosky ako izolaciu do obdobneho rostu? Dakujem pekne a vsetko dobre zelam. Jan Lentvorsky
#6 Super User 2014-05-25 12:58
Ano, z blízka se zdá ta mezera velká ale běžně se dává i větší. Největší problém u tohoto typu palubek je to, že pokud nejsou z vysušeného dřeva, tak vlivem postupného zsechnutí změní palubky svou výšku. A protože nemají stejně husté letokruhy, každý palubka má pak výšku jinou. Což byl i můj problém. Napojení je hodně pracné.
#5 Roman Stříbrný 2014-05-24 14:36
Zajímavé. Zblízka jsou ty mezery celkem velké a zdálky a ještě zespoda to působí jednolitým dojmem. Ale možná to vypadá jen na fotkách. :roll:
#4 kolda 2014-02-25 10:30
Palubky jsou typu rhombus, tedy mezi každou palubkou je cca 1cm mezera. Proto jsem použil černou folii (UV stab.) a i konstrukci ke které se kotví palubky jsem natřel černou barvou, jinak by podkladní rošt byl vidět. Folii jsem překládal cca 20cm.
#3 AccuPassive 2014-02-24 19:42
Dobrý den, máte pravdu, těsnost (větrotěsnost) vnější obálky řeší až omítky. Pozor na palubky. Provedení musí být vodotěsné, ale zároveň se musí jednat o materál paropropustný, aby umožnil únik případné vzdušné vlhkosti, která vnikne do fasády. A nejen hnaným větrem. Dobrá větrotěsnot dělá i více než polovinu izolace. R.B.
#2 kolda 2014-02-01 14:54
Vzduchotěsnost řeší až omítky, takže z vnější strany není potřeba se zabývat detaily vzduchotěsnosti . Napojení je vyřešeno tak, že jsem přilepil polystyren od spodu až po horní hranu věnce. Odsud jsem začal dělat rošt pro horní část. Vata v horní části je přitlačena až k polystyrenu. Určitě je to na některé z mnoha fotek. Ten rošt je ale pěkná makačka, hlavně když to dělá člověk sám :-(
+1 #1 Michal Macek 2014-01-28 18:37
Dobrý den,

rád sleduji Vaše stránky. S přítelkyní stavíme také podobný dům, jen bungalov a jsem fascinován tím, že ačkoliv jsme se nikdy neviděli, máme snad 90 % detailů stejně jako vy, okna , střecha, sklon, budeme mít podobnou barvu i stejnou skladbu fasády. Zatím máme tedy jen hrubou stavbu...Chci se Vás zeptat, jak máte řešen detail přechodu z polystyrénu na minerální vatu mezi podlažími? Také chceme horní část mít tvořenu z palubek a nechal jsem se inspirovat i Vašim roštem. Na žádné fotce ale nejde vidět ten detail. Nemáte strach, že horní část nebude mít stejné parametry neprůvzdušnosti jako 1.patro?

Děkuji za odpověď

You have no rights to post comments