neděle 23 čen 2024

Zubní implantáty


    Základní podmínkou úspěchu je dokonalá a trvale prováděná ústní hygiena. Podle pokynů lékaře a ústní hygienistky je třeba zuby a implantáty velmi důkladně čistit pomocí zubního kartáčku, mezizubního kartáčku nebo zubní nitě tak, aby dásně nebyly zanícené. V opačném případě se implantát může z organizmu vyloučit. K dokonalému čištění bezprostředního okolí implantátu může být po dohodě s pacientem tvar zadních umělých zubů uzpůsoben, korunky nemusí přiléhat až k dásni. Tvar předních zubů je z estetických důvodů normální.

    Při neúspěchu lze zavedení implantátu zopakovat. Životnost implantátu je z dlouhodobého hlediska ovlivněna mnoha faktory, mezi které patří úroveň ústní hygieny, kvalita a objem čelistní kosti, počet implantátů a řada dalších. Teoreticky platí, že životnost implantátů omezená není. V praxi se však všechny implantáty takto příznivě nezachovají, takže po deseti letech zůstává v dolní čelisti v perfektním stavu přibližně 95 % implantátů a v horní čelisti okolo 90 % implantátů. U kuřáků nad deset cigaret denně jsou výsledky o několik procent horší. Dlouhodobá spolehlivost implantací je do značné míry ovlivněna kvalitou (a tím i cenou) samotného implantátu. Pacient se na bezchybné funkci implantátů podílí pečlivým prováděním ústní hygieny.

    Pomocí zubních implantátů dokážeme zacelit jakýkoliv defekt chrupu. Přesto v některých případech nemůžeme implantaci doporučit. Platí to například pro pacienty trpící nestabilní formou cukrovky.
    Zubní implantáty se zavádějí přibližně od patnácti let věku u dívek a od šestnácti let u chlapců, tedy v době, kdy čelisti již téměř nerostou. Směrem nahoru není věk omezen a nejsou výjimkou implantace u pacientů starších osmdesáti let. Doposud není možné spolehlivě před léčbou stanovit stupeň rizika neúspěchu, proto žádné laboratorní testy před implantacemi neprovádíme.

    Cena ošetření se skládá z platby za implantaci a za protetickou náhradu. Na zubní implantáty zdravotní pojišťovny až na nepatrné výjimky nepřispívají. Finanční úhrada za léčbu je ovlivněna zejména počtem, typem a cenovou hladinou použitých implantátů. Při vstupním vyšetření posuzujeme každou situaci individuálně. Typ, počet a umístění implantátů volíme na základě teoretických pravidel a podle své zkušenosti. Cenovou hladinu implantátu si vybírá pacient. Jeden zubní implantát bez korunky stojí 7000 – 10 500 Kč (šroubový implantát české provenience), nebo 16 500 – 23 000 Kč v případě šroubových implantátů zahraničních. Počet implantátů lze předem odhadnout jen v nejjednodušších případech, jinak vychází z odborné analýzy a z konzultace mezi lékařem a pacientem. Korunku, můstek nebo zubní protézu Vám samozřejmě také zhotovíme, přičemž zdravotní pojišťovny na tento výrobek přispívají stejně, jako kdyby byl nesen vlastními zuby. Korunka přijde na 1500 – 3500 Kč, podle provedení. Minimální kompletní cena náhrady jednoho zubu je okolo 14 000 Kč.

    Zájemcům o implantáty doporučujeme brožuru „Chcete třetí zuby? (100 otázek a odpovědí o zubních implantátech)“. Zakoupení brožury Vám zprostředkujeme. Náhrada zubů pomocí implantátů, kterou Vám nabízíme, se v celém rozvinutém světě neobyčejně osvědčila. Implantáty dokáží obnovit funkci chrupu a řeší psychické i společenské problémy pacientů. Přejeme si, abyste i Vy byli s tímto nejmodernějším způsobem léčby spokojeni.

Námi používané implantáty:

ANKYLOS

    suverénně přesvědčí – ve všech klinických situacích: svou pevností, stabilitou a spolehlivostí. Rozhodující je přitom protirotační jistota a praktická těsnost proti bakteriím TissueCare Connection. Forma a silový princip slouží především ke stabilitě tvrdých a měkkých tkání. A součastně s protetickými koncepty Balance, Standart a SynCone je systém ANKYLOS kompletní.

    PŘESVĚDČIVÝ TVAR, ATRAKTIVNÍ DLOUHODOBÉ STUDIEJe to pevný,stabilní a po dobu 20ti let sledovaný spolehlivý implantát Ankylos vás přesvědčí při všech klinických indikacích svoji přirozenou estetikou a výtečnou mechanickou stabilitou. Po léta klinicky ověřeny princip spojeni je koncipován pro dlouhodobé zachováni stabilní okolní tkáně.Vysoce precizní Tissue Care Conection systém zaručuje pevné spojeni obou částí implantátů bez mikropohybu a prakticky bez přístupu bakterií.Tím zabraňuje kostní resorpci a udržuje stabilní a zdravé okolní tkáň.

    NOVÁ PERSPEKTIVA, ZARUČENÁ STABILITA - je zárukou pro váš a vaše pacienty!Ankylos přesvědčuje-tento výjimečný  Tissue Care Conection systém umisťuje přechod mezi implantátem(fixturou)a nástavbou(abutment)dovnitř implantátu a tím zabraňuje mechanickému a mikrobiálnímu dráždění periimplantárni tkáňe .Zajišťuje potřebný prostor pro hraniční měkké tkáni. Jeho konická forma spojeni umožňuje subcrestální(pod okraj alveolární kosti)zavedeni implantátu,pokryti implantátového schůdku kostní tkáni,což podporuje připojeni měkkých tkáni .Tím vytváří ty nejlepší podmínky pro dlouhodobou červeno-bílou estetiku.

    LEHKÁ CHIRURGIE, SNADNÁ A PŘEHLEDNÁ PROTETIKA.Jednoduchá metoda při zachování dokonalé funkčnosti a estetiky na nejvyšším stupni pro náročné.Ankylos vytváří ty nejlepší předpoklady svým progresivním tvarem zavitu,povrchovou úpravou pro šetrně a velmi snadné zavedeni fixtury.Svým tvarem a Tissue Care Conection systémem se Ankylos chová jako jednodílný implantát s vlastnostmi a přednostmi implantátu dvoudílného.Umožňuje absolutní nezávislost mezi chirurgii a protetikou,každou nástavbu lze kombinovat s jakoukoliv fixturou. Vysoká hospodárnost diky udržovaní malého skladu součástek je provázena zachováním optimálních,trvalých protetických výsledků.

Instruktážní video :

}

 

Smluvní pojišťovny

Smluvní pojišťovny

Hlavní Menu

Přihlášení

Ordinační hodiny