Loading
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide01gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide02gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide03gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide04gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide05gk-is-106.jpglink
http://www.mojezubarka.cz/rd/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.00_slideshow.slide06_newgk-is-106.JPGlink

«
»
 1. 0
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5

Dodavatelé

Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé Dodavatelé

Poslední komentáře

 • Ing. Petr Kolařík
  Ondra
  Dobrý den, velmi mě baví sledovat jak běží stavba Vašeho domu. Trošku mě mrzí že už skoro rok nebyla ...

  Číst dále...

   
 • Ing. Petr Kolařík
  AshleyThant
  Details here: http://pinterest.makemoneyonlineautopilot.ml/?p=61977

  Číst dále...

   
 • 14.4. 2014 - Tepelná a kročejová izolace podlahy
  Roman
  Dobrý den, co to je za nátěrovou hmotu "tekutá guma" co jste použil. To mě zajímá potřebuji něco ...

  Číst dále...

   
 • 12.5. 2014 - Litý potěr - Anhydrit
  Roman
  Dobrý den, zeptám se jak to, že nemáte omítky v místnostech kde je gebedit? Ten se bude zazdívat až na ...

  Číst dále...

   
 • 31.10. 2015 - Venkovní žaluzie 1NP
  Tomáš
  Dobrý den, už jste ten STP kabel u žaluzií využil? Na co? Zatím mě nenapadá proč bych ho tam měl ...

  Číst dále...

Videa

Please enter youtube id.

Fotogalerie

Dokončení zatep...
Image Detail

Přihlášení

8.5. 2014 - Pokládka potrubí pro podlahové topení

Pro podlahové topení jsme vybrali potrubí Giacomini 16mm v celkové délce cca 1000m. V 1NP je celkem 10 okruhů a v 2NP 7 okruhů. Nestihly se dodělat odtokové žlaby do koupelen, které se usadí až po vylití podlah anhydritem. Podlahový polystyren v 1NP je v celkové tloušťce 150mm a u 2NP celkem 70mm. Pod podlahové potrubí jsme použili fólii  s hliníkovou vrstvou, která dle mého názoru stejně nemá žádný význam.

V prostoru mezi jídelnou a chodbou, kde budou celoslkeněné dveře v délce 5300mm, jsme potrubí nepolkádali. To vš pro případ, že by bylo nutné kotvení dveří do podlahy. Pod budoucím rohovým krbem jsme také potrubí nepokládali. Podkladní polytyren jsem použil XPS v tloušťce 40mm. Anhydritová vrstva pod krbem bude v síle 160mm.

V kuchyni pod lednicí a potravinovou skříní, jsme také potrubí nepokládali. Vzhledem k tomu, že jsem původně nepočítal s pokládkou potrubí v technické místnosti, chybí jeden okruh na rozdělovači 1NP. Vyřešil jsem to tak, že podlahové topení v koupelně 1NP je zapojeno v sérii s žebříkem.

Nakonec jsem ještě do každé místnosti umístil 1-wire čidla teploty DS18B20 do podlah. Čidla budou zalita anhydritem. Zřejmě nikdy nebudou využita ale nakonec jsem se přece jen rozhodl pro jejich instalaci. Celkový počet čidel v podlaze je 16.

Instalace podla...
Instalace podlahového topení Instalace podlahového topení

 

Umístění teplotních čidel v podlaze:

čidla do podlah
čidla do podlah čidla do podlah

Komentáře  

#8 Super User 2016-01-19 08:57
No uvidíme. Topenář mi říkal že nic uzavírat nemusím a vše bude fungovat jak má. Ten okruh je tak jako tak velmi krátký. Nevím jak se toto realizuje v praxi ale pokud je potřeba zvýšit teplotu v žebříku tak prý není potřeba ventil uzavírat. Nějak to ani zatím neřeším. Každopádně teď mám doma také patronu a nikdy jsem ji nepoužil.
#7 Karel N. 2016-01-18 14:45
Takze se uzavre nely okruh, nikoli jen zebrik a zacne se ohrivat patronou voda v zebriku , tedy vlastne ne jen v zebriku , ale v celem okruhu :-)
#6 Super User 2016-01-17 15:11
Celý okruh je ovládaný elektromagnetic kým ventilem na rozdělovači, takže pokud se sepne patrona, uzavře se ventil na rozdělovači. Samotný žebřík mám zapnutý do zásuvky, kterou také ovládám přes relé pomocí systému Loxone. Sám jsem zvědav jak to bude fungovat.
#5 Karel N. 2016-01-15 10:39
Aha, mohu se tedy jeste zeptat, jak bude tedy zebrik fungovat s tou patronou? kdyz bude voda v jednom okruhu porad cirkulovat a tudis se nebude moct uzavrit zebrik, aby v nem zustala voda pro ohrev patronou. Popripade by se musela zavrit kompletne okruh v koupelne a nebo tam bude take nejaky smesovat jak jste psal u druhe koupelny a nebo nejaky uzaver zebriku s tim, ze voda vude dal cirkulovat v podlahovce v koupelne?
Nejsem v tomto oboru vubec znali, tak se ptam spis pro zajimavost, taky chystame barak s podlahovkou, tak schanim inspiraci a vychytavky.
#4 Super User 2016-01-14 20:15
Aha,
jasně máte pravdu. Jedná se o spodní koupelnu. Tam jsem to celkem neřešil. Každopádně počítám s tím že podlahovka pojede souběžně s žebříkem. Pro osušení ručníků je elektrická patrona. Nepředpokládám že by se ručníky osušily pomocí ohřevu nízkoteplotním médiem. Do podlahovky teď momentálně pouštím vodu 28°C, což asi stačit nebude. Zatím ale v domě nebydlíme a teplota se pohybuje kolem 18°C.
#3 Karel N. 2016-01-14 15:12
Aha, ja jsem reagoval na Vas popisek v clanku ......že chybí jeden okruh na rozdělovači 1NP. Vyřešil jsem to tak, že podlahové topení v koupelně 1NP je zapojeno v sérii s žebříkem....... .
Jestli jsem to tedy pochopil sice je jeden okruh v kterem je jak podlahovka koupelny, tak i zebrik koupelny, ale smesovaci ventil se bude moc zavrit a nim nebude topit zebrik , ale podlahovka pujde poraz, dokud se nezavre tento okruh.
Jedna se o toto foto?
http://www.mojezubarka.cz/rd/component/phocagallery/84-instalace-potrubi/detail/3981-instalace-podlahoveho-topeni?tmpl=component&Itemid=1
#2 Super User 2016-01-12 21:12
Žebřík není zapojen v sérii s podlahovkou v koupelně ale je připojen na samostatný okruh. Je připojen přes směšovací ventil (vpravo) a patrona samostatně (vlevo). Vše tedy bud fungovat samostatně.
#1 Karel N. 2016-01-12 20:15
Dobry den,chvalim vase stranky.
Chci se jen zeptat jak funguje Vas zebrik v koupelne v 1NP ,kdyz je zapojeny v serii. Predpokladam, ze pak bude topit,kdyz bude topit podlahovka v koupelne a nepujde regulovat a kdyz bude podlahovka vypnuta tak ani zebrik nebude topit a nebo bude i elektricka patrona.

S pozdravem

Karel N.

You have no rights to post comments